CP3216-0010
Original price
Request a Quote
Current price Request a Quote
Request a quote
Add a Message
The CP3216-0010 Panel PC features a 15.6-inch touch screen at 1366 x 768 resolution, accommodates up to 32 GB DDR4 RAM, offers an IP65-rated front panel, and operates on a 24 V DC input. Part of the CP Panel PC Systems series by Beckhoff, it uses passive cooling with a heat sink and supports SSD storage up to 320 GB.
Technical Specifications
Capacitance
10 μF
Capacitance Tolerance
±20%
Chip Size
3.2 x 1.6 mm
Cooling
Passive cooling with heat sink and internal fan
Dissipation Factor
Max. 0.05
Esr (equivalent Series Resistance)
Max. 30 mΩ
Ethernet Ports
2 x 100/1000BASE-T
Leakage Current
Max. 5 μA
Mounting Type
Surface Mount (SMD)
Operating Temperature Range
-40°C to +85°C
Packaging
Tape and Reel
Rated Voltage
10 V
Shock Resistance
EN 60068-2-27: 5 G (~50 m/s²), 30 ms
Terminal Material
Tin plated
Thickness
0.8 mm