HMF01.1N-N0K2-M0012-A-500-NNNN
Original price
In Stock, Ships Fast
The Bosch Rexroth Indramat HMF01.1N-N0K2-M0012-A-500-NNNN is a dv/dt filter w/ limiter from the HMF Motor Filters series designed for free installation. Rated at 12 A, this filter limits voltage rise below 1 kV/μs, minimizes leakage currents, and supports 3×500 VAC operation, extending motor bearing life in high-speed applications.